Soda oczyszczona na trądzik, wysypkę i ukąszenia

Soda oczyszczona na trądzik, wysypkę i ukąszenia
Soda oczyszczona znajduje się w niemal każdym domu. Służy nie tylko do wyrobu ciast, swoje zastosowanie znalazła również w środkach czystości czy kosmetyce.

Soda doskonale łagodzi stany zapalne, złuszcza i usuwa martwy naskórek oraz oczyszcza skórę i normalizuje jej pH. Popularnym domowym środkiem na skórę z wykorzystaniem sody jest pasta, którą można używać na wszelkiego rodzaju zmiany skórne takie jak trądzik, ukąszenia owadów, wysypki czy nawet poparzenia.

Soda oczyszczona ma właściwości przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe oraz zmniejsza obrzęki, dlatego świetnie sprawdza się jako pasta na skórę dotkniętą zmianami chorobowymi.
 
Sposób użycia:
Sodę należy wymieszać z odrobiną wody, żelu aloesowego lub oleju kokosowego w proporcjach 3:1. Uzyskaną substancję nałożyć na skórę na maks. 3 minuty, następnie zmyć letnią wodą.

Soda jest dobra jako naturalny środek pielęgnacyjny, jednak nie sprawdzi się do każdego rodzaju skóry. Ostrożnie powinny stosować sodę osoby ze skórą wrażliwą i naczyniową, suchą. Najlepiej sprawdzi się do skóry tłustej, zanieczyszczonej, trądzikowej, z przebarwieniami.
 
Uwaga: nie stosować na skórę uszkodzoną lub zbyt podrażnioną.

Zapisz się do naszego newslettera

Masz pytanie? Zadzwoń lub napisz do nas!
Telefon: (+48) 515761144
Napisz do nas
Sklep: kontakt@punktzielarski.pl
Hurt: hurt@punktzielarski.pl
Wsparcie posprzedażowe: 515761144

© Punkt Zielarski. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie sklepu KQS.store