Olej rycynowy jest znany przede wszystkim jako niezawodny sposób na zaparcia jak również jako środek wzmacniający włosy, rzęsy, brwi i paznokcie. Na tym jednak nie kończą się jego właściwości! Olej ten działa również przeciwzapalnie i przeciwbólowo, dzięki czemu świetnie nadaje się do robienia domowych okładów.
Olej rycynowy przyjmowany doustnie jest silnym środkiem przeczyszczającym, stosuje się go w ostrych zaparciach oraz w zatruciach pokarmowych. Nie należy podawać oleju rycynowego podczas ostrych bólów brzucha, w podrażnieniu wyrostka robaczkowego, w zapaleniu jelit, w bólach brzucha o niewyjaśnionej przyczynie.
Stosowanie doustne: dzieci: 1-2 łyżeczki preparatu jednorazowo, dorośli: 1-2 łyżki stołowe jednorazowo.
Ciepłe okłady z oleju rycynowego pomogą skutecznie walczyć ze wszelkimi zmianami skórnymi: brodawki, wykwity, znamiona, przebarwienia czy plamy wątrobowe. Regularne stosowanie okładów z oleju pomoże zniwelować cysty na jajnikach, macicy czy torbiele piersi.
Ciepłe okłady z oleju rycynowego:
• zmniejszają zaczerwienienia, obrzęki i swędzenie skóry;
• likwidują zmiany skórne (np. brodawki, przebarwienia, wykwity)
• łagodzą bóle menstruacyjne, głowy, stawów i krzyża;
• wspierają prawidłową pracę wątroby;
• pobudzają obieg limfy w organizmie.
Okłady, sposób użycia
Bawełnianą szmatkę należy obficie nasączyć wysokiej jakości olejem rycynowym, położyć ją na ciele i owinąć folią, następnie przyłożyć termofor wypełniony ciepłą wodą. Okład zdjąć po upłynięciu godziny. Kurację kontynuuj przez 3-4 tygodnie.