Nalewka bursztynowa – właściwości i jak ją zrobić

Nalewka bursztynowa – właściwości i jak ją zrobićBursztyn jest kopalną żywicą drzew iglastych, która liczy sobie miliony lat. Jego prozdrowotne działanie od wieków cenione jest w medycynie ludowej w formie maści, proszku lub nalewki.

W składzie bursztynu bałtyckiego (jantaru) znajdują się takie substancje jak m.in.: magnez, potas, jód, wapń, żelazo, krzem czy kwas bursztynowy.

Bursztyn ma właściwości antybakteryjne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, wzmacnia odporność, ułatwia zasypianie i poprawia pracę układu krążenia oraz nerwowego, działa korzystnie na choroby tarczycy oraz reguluje ciśnienie krwi.
 
Jak stosować nalewkę:
➔ ból głowy – wetrzeć w skronie, okolice uszu, nosa i przeguby rąk;
➔ gorączka – wetrzeć w klatkę piersiową i plecy;
➔ katar – wetrzeć w okolice nosa;
➔ tarczyca – wetrzeć w mostek i szyję;
➔ grypa – dodać 3 krople do herbaty lub szklanki wody, wypić;
➔ nadciśnienie – dodać 3 krople do herbaty lub szklanki wody, wypić (ilość kropel należy zwiększać o jedną dziennie do 10, następnie zmniejszać znowu do 3, zrobić 10-dniową przerwę i znów powtórzyć);
➔ biegunka – dodać 10 kropli do szklanki wody, wypić;
➔ płukanie jamy ustnej (afty, nadżerki, infekcja gardła, ropne zapalenie migdałków, paradontoza, ropne zapalenie dziąseł) – dodać pół łyżeczki do szklanki wody, przepłukać.


Przepis:
50 g bursztynu przepłukać pod ciepłą wodą, umieścić w słoiku lub szklanej butelce, zalać 500 ml spirytusu (95%), odstawić na miesiąc, co kilka dni potrząsać naczyniem. Pod wpływem alkoholu bursztyn zacznie się rozpuszczać, zmieniając kolor spirytusu na złoty.

Zapisz się do naszego newslettera

Masz pytanie? Zadzwoń lub napisz do nas!
Telefon: (+48) 792 497 602
Napisz do nas
Sklep: kontakt@punktzielarski.pl
Hurt: hurt@punktzielarski.pl
Wsparcie posprzedażowe: 792 497 602

© Punkt Zielarski. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie sklepu KQS.store